Ödeme ve İade

​Yurt ücretleri aşağıdaki gibi 3 yöntemden biri ile ödenebilir.

KREDİLİ MEVDUAT HESABI (KMH) SİSTEMİ:

Bu sistemde yurt ücreti yıllık 10, dönemlik 5 eşit taksitte ve her ayın 20’sinde tahsil edilir. İşlem için en yakın Denizbank şubesine *ÖĞRENCİ VELİSİNİN başvuruda bulunması gerekir. KMH belgeleri imzalatılır.

Veli adına taahhütlü özel banka hesabı açılır. KMH onaylandı bilgisinden sonra Ödeme Planı ilgili şubeden teslim alınır.

*Veli bankanın mevduat hesabı kriterlerini karşılayabilen, gelir elde eden, bordro ile bir iş yerinde çalışan veya işyeri sahibi olan öğrencinin ödemelerini üstelenen kişidir.

DENİZBANK GİŞEDEN PEŞİN ÖDEME

Denizbank şubesinden nakit ödeme seçilirse, en yakın Denizbank şubesine gidilir ve Öğrenci T.C. numarası belirtilerek borç ödenebilir.

SANAL POS ve KREDİ KARTI

Sanal Pos tercih edilirse, anlaşmalı banka kredi kartı (Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, CardFinans) ile vade farksız 6 (altı) taksite kadar taksitlendirme yapılır.

İADE KOŞULLARI

Yurt yönergesi gereğince; 15 Eylül tarihine kadar kurumdan ayrılanlardan hizmet sunum taahhütnamesinde belirlenen yıllık barınma hizmeti ücretinin %10’u, 15 Eylül ve sonrasında ayrılanlardan ise barınma hizmeti aldığı aylar ve içinde bulunulan ayın ücretinin tamamı ve kalan aylara ait barınma hizmeti ücretinin %30’u alınır.