Hizmet ve Olanaklarımız

Hizmet ve Olanaklarımız

Altınbaş Üniversitesi Yurt binaları Mahmutbey yerleşkesinde 2014 -2015 eğitim yılı içinde hizmete açmıştır.

Yurt Müdürlüğü, misafirlerimizin konforu ve rahat çalışma alanlarının yönetimi için 24 saat esaslı görev yapmaktadır.

Her odada banyo ve WC ve tezgah altı soğutucu bulunmaktadır. Ayrıca kişiye özel , çalışma masası, sandalyesi, 2 kapaklı gardırobu, yatak ve okuma lambası ile kendinizi evinizde hissedebilirsiniz.

Akademik yaşamı desteklemeye odaklanmış yurtlarımızda çizim odaları, ders çalışma alanları ve bilgisayarlar öğrencilerimizin hizmetindedir.

Sosyal yaşamı desteklemek adına TV odalarımız , restaurant, yiyecek-içecek otomatları oyun salonu, fitness salonu, müzik ve odası bulunmaktadır.

Öğrenciler oda girişlerinde nevresim takımını (Yastık,Çarşaf, Yorgan vs) getirmek zorundadırlar. Yurt yönetimi olarak nevresim (Yastık,Çarşaf, Yorgan vs) hizmeti verilmemektedir.

 

  • Sağlık Merkezi

Hafta içi 18:00 – 08:00, hafta sonu ise 24 saat hizmet vermektedir.

Her türlü sağlık problemlerinde “1112” nolu Sağlık Merkezi telefon numarasından Sağlık Personeline ya da “1000” nolu acil telefon numarasından yurt Görevlisine ulaşabilirler. (Cep telefonlarından veya üniversite harici telefonlardan arandığında 0212 447 45 01)

 

  • Güvenlik

Öğrenci yurtlarımız 24 saat görev yapan güvenlik personeli dışında; iç ve dış güvenlik kameralar, son teknoloji yangın dedektörleri ve elektronik kapı sistemleri ile güvenliğiniz için en son teknolojik sistemlerle donatılmıştır. (Dahili 1020)

 

  • Temizlik

Yurt binalarımızda öğrencilerimizin odaları ve kullandıkları ortak alanlar profesyonel bir taşeron firma tarafından yapılmaktadır. Temizlik ekibi Yurt Müdürlüğü tarafından denetlenmekte ve yönlendirilmektedir. Ortak alanlar gün içinde düzenli olarak, odalar ise Yurt Müdürlüğü tarafından belirlenen programa göre periyodik olarak temizlenmektedir.

Temizlik esnasında hijyene azami özen gösterilmekte, bu amaçla değişik yüzeyler ve değişik alanlarda farklı malzemeler ve kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasalların seçiminde alerjik reaksiyon oluşturmayacakları seçimine özen gösterilmektedir.

Öğrencilerimizin, yurt yönergesi gereği, temizlik yapılacak günlerde odalarını temizliğe uygun halde bırakması gerekmektedir.

 

  • Isınma ve Sıcak Su

Yurt binalarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su bulunmakta, kış döneminde merkezi sınma sağlanmaktadır.

 

  • Çamaşırhane

Çamaşırhanemizde; çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve endüstriyel ütü masaları bulunmaktadır. Çamaşır yıkama hizmeti tarafımızca verilmekte olup, kimyasallar öğrenciler tarafından sağlanmaktadır.

 

  • Öğrenci Mutfağı

Öğrenci mutfağı içerisinde ankastre ocak, tost makinesi, mikrodalga fırın ve aspiratör bulunan, pratik yemeklerin yapılabileceği, mutfaklar mevcuttur. Bu mutfaklar yurtlarda kalan bütün öğrencilerimizin, yurt yönergesi çerçevesinde, kullanımlarına açıktır.

 

  • Dinlenme Salonları

Yurdumuzun içerisinde oturma grubu, TV, internet bağlantısı, olduğu ortak dinlenme salonları mevcuttur. Öğrencilerimiz, yurt yönergesi çerçevesinde, misafirlerini saat 09:00 ile 23:00 saatleri arasında dinlenme salonlarında ağırlayabilir.

 

  • İnternet ve TV

Odalarımızın tümünde network prizleri ve kablosuz internet bağlantısı mevcuttur.